Posted in Koltuk Temizliği

Koltuk Hakkında Temizlik

KUMAŞLAR

Tüylenme çoğu döşemelik kumaşların karakteristik özelliği olup fazla ipliklerin ve havların yüzeyden ayrılması ile oluşur. İpliklerin ve havların bu şekilde dökülmesi sonucunda döşemenin üzerinde topçuklar ya da tüyler oluşabilir. Bu durum kumaş üreticileri tarafından garanti altına alınmamaktadır. Tüylenme, kullanım ya da aşınmadan ileri gelir, kumaşın kusurlu olmasından kaynaklanmaz ve kumaşın dokusunu zayıflatmaz. Fazla havlar temizlendiğinde tüylenme sona erer. Belirli aralıklarla elektrik süpürgesi ile temizlemek, kumaşın görüntüsünü yenilemek için yeterlidir.

Kumas üreticileri, teflon uygulanmış olsun ya da olmasın, solma ve aşınmaya karşı garanti vermemektedir. Bu nedenle, Urazlife olarak biz de bu konularda sorumluluk alamıyoruz. Urazlife ayrıca diğer kumaş satış noktalarında herhangi bir madde uygulanmış kumaşların sorumluluğunu da üstlenmemektedir. Farklı zamanlarda sipariş edilen kumaşların renklerinin tutması, boya grubu farklılıklarından dolayı garanti edilemez.

Doya’da kumaş döşemeli mobilyalar, koltuk, kanepe ve puflardır.

  • Kumaş döşemeli mobilyaların doğrudan güneş ışığından korunması gerekmektedir. Doğrudan güneş ışığı, ısıtıcı ya da rutubete maruz kalması kumaşları, özellikle de ipekleri soldurabilir.
  • Kumaş döşemeli mobilyaların sivri cisimlere, yapışkan ya da sıcak maddeler ile kimyasallara ve ateşe karşı korunması gereklidir.
  • Kuştüyü içeren minder ve yastıkların haftada bir kabartılıp ters çevrilmesi uygun olur. Bu işlem kuştüyünün havalanıp minder ya da yastıkların içinde eşit dağılmasını sağlar.
  • Kumaş döşemeli mobilyaların temizliği haftada bir elektrik süpürgesi ile yılda bir profesyonel temizleyiciler aracılığıyla yapılmalıdır.
  • Farklı cinste kumaşlar farklı temizlik şekilleri gerektirir. Bu konuda ürünün üzerinde bulunan açıklamalara ya da en yakındaki mağazamıza başvurabilirsiniz.

DERİLER 

Urazlife’da deri döşemeli mobilyalar; koltuklar, kanepeler, üzerinde deri bulunan masalar, çalışma masaları, sehpalar ve sandıklardır. 

  • Deri döşemeli mobilyalar doğrudan güneş ışığından, rutubetten korunmalıdır.
  • Deri döşemeli mobilyaların sivri cisimlere, yapışkan ya da sıcak maddeler ile kimyasallara ve ateşe karşı korunması gereklidir.
  • Kuştüyü içeren minder ve yastıkların haftada bir kabartılıp ters çevrilmesi uygun olur. Bu işlem kuştüyünün havalanıp minder ya da yastıkların içinde eşit dağılmasını sağlar.
  • Deri döşemeli mobilyaların temizliğinde, nemli ya da kuru bez veya deri bakımı için olan kremler kullanılabilir.

MERMER YÜZEYLER

Mermer doğal bir malzeme olduğundan üzerinde kendine özgü desen ve renk farklılıkları olabilir. Mermer yüzeyler çizilmeye, lekelenmeye ve keskin cisimlere karşı korunmalıdır. Mermer yüzeylerin temizliğinde, mermer cilaları, az nemli bez kullanılabilir.

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.